1. Jak długo trwa realizacja zamówienia i wysyłka do Polski?
Od momentu kiedy towar klienta trafia do magazynu Polamer w Des Plaines, rezerwujemy sobie 48 godzin na przyjęcie, wycenę oraz przygotowanie towaru do wysyłki. Następnie w zależności od rodzaju przesyłki realizacja zamówienia trwa:
dla przesyłek morskich: 5 – 7 tygodni
dla przesyłek lotniczych: 5 – 10 dni roboczych

2. Jak można dokonać opłaty za wysyłke towarów z magazynu Polamer do Polski?
Opłaty można dokonać na koncie klienta w internetowym systemie obsługi Polamer. Akceptowane formy płatności to karty kredytowe lub PayPal.

3. Jak długo można magazynowac paczki w magazynie Polamer?
Do 60 dni magazynowanie za darmo
Oplaty za magazynowanie:
$1 od przesylki dla paczek ponizej 1 stopy szeszciennej za kazdy rozpoczety miesiac kalendarzowy
$1 za stope szescienna dla przesylek o objetosci powyzej stopy szesciennej za kazdy rozpoczety miesiac kalenadarzowy
Maksymalny termin maqazynowania to do 12 miesiecy , po tym terminie firma nie ponosi odpowiedzialnosci za przesylke.
Po uplywie 12 miesiecy przesylka zostanie zutylizowana.
Podane ceny i terminy moga ulec zmianie.

4. Czy w opłacie za przesyłkę są zawarte opłaty celno-podatkowe?
Nie, opłata pokrywa jedynie koszty przesyłki.

5. Czy moja paczka zostanie oclona?
Fakt czy paczka zostanie oclona i obciążona podatkiem VAT zależy tylko i wyłącznie od urzędnika służby celnej w Polsce. Ani klient ani firma Polamer nie mają wpływu na decyzje Urzędu Celnego. Wpływ na taką decyzję ma kilka czynników ( m. in. deklarowana wartość towarów, aktualna wartość towarów, fakt czy towary są nowe czy używane)
Zwolnione z cła i VAT-u są paczki o charakterze upominkowym o wartości towarów do 45 Euro, gdzie wszystkie koszty związane z przesyłką ponosi nadawca. Przesyłki o wartości towarów do 150 Euro mogą zostać zwolnione z cła ale podlegają opłacie VAT-u w wysokości 23%.
Niektóre przedmioty, takie jak laptopy, komputery są całkowicie wolne od cła.

6. Jak mogę obliczyć cło na towar, który zamierzam kupić w USA?
Wysokość cła można sprawdzić na stronie internetowej Ministerstwa Finansów w systemie ISZTAR http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/browsetariff_PL?Year=&Month=&Day=

7. Co się dzieje gdy przesyłka zostaje zatrzymana przez Urząd Celny?
Urząd Celny w Polsce powiadamia odbiorcę towaru i udziela wszelkich informacji dotyczących dalszego postępowania. Nadawca przesyłki nie jest zaangażowany w procedury celne w Polsce. W przypadku zatrzymania przesyłki do kontroli celnej odbiorca ponosi koszty opłat celnych oraz oplaty za odprawę celną. Więcej szczegółów znajduje się tutaj

8. Co w przypadku, jesli towar jest wadliwy. Czy Polamer pomoże w odesłaniu lub wymianie produktu?
W takich sytuacjach klient powinien kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą towaru i negocjować warunki wymiany lub oddania towaru. Natomiast staramy sie pomóc klientom w podobnych sytuacjach udzielając porad dotyczących spraw proceduralnych oraz służąc pomocą językową w kontakcie ze sprzedawcą.

9. Czy w USA jest doliczany podatek od sprzedaży do ceny produktu?
Tak w USA ceny towarów zazwyczaj są podawane jak ceny netto (bez podatku). W zależności od stanu wartość podatku jest różna i wynosi od 1% - 10% ceny produktu.

10. Czy muszę zakładać konto na waszej stronie www.polameronline.com? A jeśli tak to jak to zrobić?
Aby zostać użytkownikiem serwisu „Mail Order” konieczne jest posiadanie konta. Aby stworzyć nowe konto, należy klinać na link ‘zaloguj się’ w prawym górnym rogu strony. Po otwarciu sie strony należy wypełnić wszystkie rubryki po stronie NOWY UŻYTKOWNIK – ZAŁÓŻ KONTO i klinać przycisk ‘załóż konto’. Po otwarciu się strony należy wypełnić wszystkie rubryki danych osobowych, zwracając uwagę na to, aby dane były aktualne i wpisane bez błędu. To bardzo ważne, gdyż właśnie te informacje zostaną wykorzystanie w razie konieczności kontaktu z użytkownikiem. Po wypełnieniu wszystkich rubryk należy kliknąć na przycisk ‘zapisz dane’. Jeśli nie ma błędów w podanych danych, otworzy się nowa strona z komunikatem ‘Twoje Konto Zostało Stworzone’ i przyciskiem ‘przejdz do strony użytkownika’. Kliknięcie na ten guzik pozwoli na korzystanie z serwisu Mail Order.
Ważne: Pytanie i Odpowiedź – zostaną użyte w chwili kiedy użytkownik zapomni hasła przy logowaniu. Dzięki temu zostanie wygenerowane nowe hasło, które pozwoli na zalogowanie się w serwisie. E-mail – koniecznie ważny (i używany) adres, bo na ten własnie adres zostanie wysłane nowe hasło. Ten adres będzie też używany w kontaktach z użytkownikami.

11. Zakupiłem towar w sklepie internetowym i został wysłany do Polamer. Co muszę teraz zrobić?

Należy złożyć zlecenie na wysyłke tej paczki do Polski i czekać na wycenę wysyłki do Polski.

12. Wg trackingu widzę, że Polamer otrzymał już moją paczkę a nie widzę jej nigdzie na swoim koncie na stronie www.polameronline.com?

Potwierdzeniem dla klienta, ze Polamer otrzymał paczkę, jest wycena wysyłki do Polski zrobiona wg wagi i wymiarów paczki. Wycena jest przygotowywana w czasie ok 24 – 48 godzin od momentu jej doręczenia do magazynu Polamer. Klient otrzymuje zawiadomienie o wycenie drogą emailową.

13. Jak działa funkcja „paczki”?

- PACZKI
Dzięki temu linkowi każdy z użytkowników ma wgląd w historię swoich transakcji w systemie, może wypełnić zlecenie na wysłanie paczki oraz sprawdzić, które z jego paczek czekają na zapłatę przed wysyłką do Polski.

- MOJE PACZKI
Klikając na ten link można sprawdzić historię swoich transakcji z działem „Mail Order”. Po kliknięciu na list wyświetli się lista wszystkich paczek danego użytkownika. Dzięki temu każdy użytkownik serwisu może sprawdzić:
1. dane nadawcy i odbiorcy, datę wysłania paczki, jej wagę i cenę
2. informację czy paczka została już wyceniona/czeka na opłacenie/została opłacona
3. numer paczki – wystarczy kliknąć na numer, aby sprawdzić gdzie obecnie znajduje się wysłana paczka
4. szczegóły paczki – wystarczy kliknąć na symbol szkła powiększającego, aby system przekierował użytkownika do strony dotyczącej wybranej paczki, gdzie oprócz danych nadawcy i odbiorcy, szczegółow nt wagi, ceny, zawartości itp, można zadać pytanie dotyczące tej wybranej paczki i/lub wysłać dodatkowe informacje dotyczące tej paczki (prawa strona ekranu). System wyświetli też całą korespondencję dotyczącą wybranej paczki, jeśli taka miała miejsce.

- WYPISZ ZLECENIE
Zalogowany użytkownik może wypisać zlecenie wysyłki nowej paczki. W tym celu należy kliknąć na link ‘Wypisz Zlecenie’ i po otwarciu się strony wypełnić dokładnie wszystkie wymagane rubryki. Oprócz wpisania danych nadawcy i odbiorcy należy wybrać rodzaj przesyłki (morska lub lotnicza) oraz opcję dostawy (pod wskazany adres lub obiór własny w Warszawie) i wartość paczki dla Urzędu Celnego.
Jeśli paczka została wysłana przez FEDEX i/lub UPS konieczne jest podanie numeru paczki (tracking number) w odpowiedniej rubryce. Należy także wpisać zawartość paczki, zaznaczyć okienko ‘Akceptuję ceny i zasady obowiązujące w Polamer Inc.’ i kliknąć na przycisk ‘Zapisz Dane’.
Uwaga: Jeśli na jednym zleceniu znajdzie się wiecej niż jeden numer paczki FEDEX i/lub UPS oznacza to, że użytkownik życzy sobie dokonać konsolidacji paczek i wysłania ich w jednej przesyłce na wskazany adres. W takim wypadku pracownik serwisu „Mail Order” przepakuje otrzymane przesyłki danego użytkownika i przepakuje w jedną paczkę do Polski. Przy takiej opreracji obowiązuje dodatkowa opłata za serwis (min $10.00)
Ważne: Każdy użytkownik serwisu „Mail Order” ma swój indywidulany Numer Klienta. Ten numer oraz nazwisko MUSI BYĆ WPISANE NA KAŻDEJ PACZCE WYSYŁANEJ DO SERWISU.

- PACZKI DO ZAPŁATY
Po kliknięciu na ten link pojawi się lista paczek danego użytkownika oczekujących na zapłatę – przy każdej jest napis ‘Zapłać’ i dwa symbole dolara ($). Tylko opłacone paczki wysyłane są do Polski. Aby zapłacić za wybraną paczkę należy kliknąć na link ‘Zapłać’. Po otwarciu się strony należy wybrać formę zapłaty (Karta Kredytowa lub PayPal dla użytkowników tego serwisu) i system przekieruje użytkownika na odpowiednią stronę.
Jeśli płaci się używając karty kredytowej należy wypełnić odpowiednie rubryki z danymi osobowymi posiadacza karty oraz szczegółowymi danymi wybranej karty kredytowej. Po wypełnieniu wymaganych rubryk należy KLIKNĄĆ RAZ na przycisk ‘Płać Kartą’. Jeśli wszystkie podane informacje się zgadzają i karta zostanie obciążona, pojawi się komunikat potwierdzający transakcję, a system oznaczy ją jako ‘Zapłacona’.
Jeśli płaci się używając serwisu PayPal (najłatwiejsza i najszybsza forma zapłaty), po przekierowaniu na strony serwisu PayPal należy dokonać zapłaty, a następnie wrócić na strony „Mail Order”, aby potwierdzić płatność.

14. Amunicja, bron oraz czesci i akcesoria do broni

POLAMER nie wysyla broni ani zadnych czesci i akcesoriow do broni i zastrzegamy sobie prawo odmowy wysylki wyzej wymienionych.

*Polamer zastrzega sobie prawo do odmowy konsolidacji lub przepakowywania towarów w przypadku przesylek latwo tlukacych sie lub lamliwych. Polamer nie jest odpowiedzialny za ewentulane uszkodzenia powstale podczas konsolidacji lub przepakowywania przesylek. Polamer nie jest odpowiedzialny za wymiane towarów, które zostaly wyslane przez sprzedawce w USA i ich ilosc lub jakosc nie zgadza sie ze specyfikacja towarów przy sprzedazy. Polamer nie pokrywa dodatkowym ubezpieczeniem towarów uzywanych oraz towarów latwo tlukacych sie lub lamliwych. Polamer gwarantuje terminy dostawy tylko w przypadku podania aktualnego telefonu kontaktowego odbiorcy (najlepiej telefonu komórkowego)

Copyright © 2015, Allright reserved. Polamer-USA
website developed by 123PROSite.com | internet marketing by Attract.Click